Kalėdiniu laikotarpiu nepamirškite apie gaisro prevenciją namuose

Kalėdiniu laikotarpiu nepamirškite apie gaisro prevenciją namuose

Ruošiantis Kalėdoms ir Naujųjų metų išvakarėms, tarptautinė komercinių ir gyvenamųjų statinių priežiūros įmonė „Civinity“ kviečia pagalvoti ne tik apie namų puošybą ir dovanas, bet ir apie priešgaisrinę saugą namuose.

Dūmų detektoriai

Kad dūmų detektoriai ir toliau gerai veiktų namuose, turėtumėte juos patikrinti bent kartą per metus ir įsitikinti, kad jie tinkamai veikia. Tai galima padaryti paspaudus bandymo mygtuką ant dūmų detektoriaus – jeigu detektorius yra kokybiškas, turėtų pasigirsti garsinis signalas. Jei taip neatsitinka, įsitikinkite, kad nuo dūmų detektoriaus nuimtos plastikinės apsauginės etiketės, ar detektorius įjungtas ir ar nėra išsikrovusi jo baterija. Atminkite, kad kiekvienuose namuose turi būti įrengtas bent vienas dūmų detektorius.

Žvakes naudokite atsargiai

Siekiant išvengti gaisro dėl žvakių, atlikite kelis paprastus veiksmus, kurie ženkliai padidins jų naudojimo saugumą. Nors daugelis žmonių išmeta instrukcijas jų neskaitydami, vis dėlto prieš naudojant žvakę atkreipkite dėmesį į jos degimo laiką. Prieš degant žvakes jos turi būti tvirtai pastatytos ant nedegaus paviršiaus, pavyzdžiui, metalinės žvakidės. Žvakės negali būti deginamos šalia kitų šilumos šaltinių - televizorių, radiatorių ir pan. Padėdami žvakę numatytoje vietoje įsitikinkite, kad prie jos nėra užuolaidų, baldų ir pan. Dažna klaida yra palikti žvakes be priežiūros, todėl prieš išeinant iš kambario jas reikia visiškai užgesinti.

Ar tikrai verta eglutę puošti žvakėmis

Internete yra daugybė vaizdo įrašų, kuriuose sausa eglutė per kelias sekundes virsta laužu. Sausos eglės šakos gali būti prilyginamos šiaudams – jos užsidegs akimirksniu. Todėl „Civinity“ ragina vietoj žvakių rinktis saugesnius elektros lempučių sprendimus, o žvakes deginti ne ant eglutės, o tam skirtose žvakidėse saugesnėse vietose. Tačiau jei nesate pasirengęs atsisakyti žvakių eglutėje, įsitikinkite, kad eglutė yra tvirtai pritvirtinta ir nesvyruoja. Statykite eglutę saugioje vietoje, toli nuo kitų degių daiktų, tokių kaip užuolaidos ir baldai. Taip pat įsitikinkite, kad eglutės negali apversti vaikai ar augintiniai. Kitos dekoracijos neturėtų kabėti virš žvakės liepsnos, o žvakėmis puošta eglutė negali būti palikta be priežiūros.

Elektros prietaisai taip pat gali sukelti gaisrą – būtinai juos patikrinkite

Patikrinkite visas naudojamas elektrines girliandas, ypač tas, kurias naudojate ne pirmus metus. Jų laidai gali būti mechaniškai pažeisti, gali būti sulūžusios lemputės ar pažeisti jungikliai, o tai gali sukelti gaisrą. Taip pat įsitikinkite, kokioms sąlygomis naudoti yra skirtos jūsų turimos elektrinės girliandos - vidaus ar lauko. Vidaus lemputės neturėtų būti naudojamos lauke, nes lemputės gali neatlaikyti temperatūros svyravimų ir drėgmės.